Organizacje Pożytku Publicznego

Home Aktualności Aktualności MŁODZIEŻ UCZY SIĘ GRY W SCRABBLE
+++ Just a small scrolling newsticker made by medien.stroeme +++

MŁODZIEŻ UCZY SIĘ GRY W SCRABBLE

niedziela, 06 listopada 2016 13:29
Drukuj PDF

4 listopada  2016 r.  w ramach projektu „Wbrew Wszystkiemu” odbyły się 2 godzinne warsztaty Scrabble dla ostródzkiej młodzieży, które poprowadziło Ostródzkie Stowarzyszenie Przyjaciół Scrabble Anagram. Młodzież podczas warsztatów miała możliwość dowiedzieć się arkanów tej gry od wielokrotnego mistrza Scrabble Grzegorza Koczkodon.

 

 

Tworzenie słów, jak się okazało to dosyć skomplikowana, ale za to bardzo potrzebna umiejętność, zarówno dla tych najmłodszych, jak także dorosłych. Każdego dnia w końcu cos analizujemy, wymyślamy, dopasowujemy. Nauka przez czytanie to nie jedyna forma aktywności naszego umysłu, świetnym rozwiązaniem okazuje się być gra Scrabble. Wydawałoby się, że gra Scrabble jest znana wszystkim i wszędzie, że zasad nie trzeba nikomu tłumaczyć, bo są zwyczajnie proste. A jednak Scrabble to nie tylko litery, to także matematyka. Dzięki tym warsztatom uczestnicy mieli możliwość pogłębić swoje słownictwo a także zintegrować się.

Po warsztatach nasza młodzież została zaproszona przez prezesa Ostródzkiego Stowarzyszenia Przyjaciół Anagram Grzegorza Koczkodon do odbycia wolontariatu grupowego podczas Mistrzostw Polski gry w Scrabble, które odbędą się już w dniach 11-13 listopada 2016 r. w Ostródzie. Zgłosiło się aż 5 wolontariuszy.

Warsztaty zostały zorganizowane w ramach zajęć dodatkowych projektu „Wbrew Wszystkiemu”, które mają na celu rozwijać pasje, zainteresowania a także integrować ostródzką młodzież.

Projekt Wbrew Wszystkiemu realizowany jest przez Stowarzyszenie na Rzecz Jakości Opieki Medycznej przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Źródło: informacja nadesłana

Newsletter CWOP

Szukaj

Reklama
Reklama
Reklama
BIURO CWOP
14-100 Ostróda, ul. Jana III Sobieskiego 9, pok. 116
tel., faks 89 642 11 28
www.cwop.org.pl, cwop@cwop.org.pl

SIEDZIBA STOWARZYSZENIA
Stowarzyszenie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych
i Inicjatyw Obywatelskich

14-300 Morąg, ul. Kujawska 5/26
NIP 741-21-23-655