Organizacje Pożytku Publicznego

Home Aktualności Aktualności
+++ Just a small scrolling newsticker made by medien.stroeme +++
Aktualności


Miedzynarodowy dzień przewodnika turystycznego już 24 i 26 lutego 2017

poniedziałek, 20 lutego 2017 15:46
Drukuj PDF
Read more ZACHODNIOMAZURSKIE STOWARZYSZENIE PRZEWODNIKÓW PRAGNIE ZAPROSIĆ NA OBCHODY MIEDZYNARODOWEGO DNIA PRZEWODNIKA TURYSTYCZNEGO. WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDĄ PAŃSTWO NA PLAKACIE.

 

Więcej…
 

Dzieje się u nas!

czwartek, 29 grudnia 2016 10:54
Drukuj PDF

Mamy to!

 

Więcej…
 

Gmina Ostróda. Otwarty konkurs na realizację zadań publicznych w 2017 r.

wtorek, 22 listopada 2016 09:14
Drukuj PDF

Wójt Gminy Ostróda ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację wieloletnich zadań publicznych. Termin składania upływa dnia 13 grudnia 2016 r. o godz. 15.30.

Więcej…
 

Miłomłyn - Kiermasz Bożonarodzeniowy

piątek, 18 listopada 2016 08:57
Drukuj PDF

Serdecznie zapraszamy do działu w Kiermaszu Bożonarodzeniowym - 10 grudnia 2016 r. Rynek w Miłomłynie. W programie: ozdoby i potrawy świąteczne, stoiska twórców ludowych i organizacji pozarządowych, warsztaty tworzenia ozdób świątecznych, wspólne kolędowanie oraz spotkanie z Mikołajem.

Więcej…
 

MŁODZIEŻ UCZY SIĘ GRY W SCRABBLE

niedziela, 06 listopada 2016 13:29
Drukuj PDF
Read more

4 listopada  2016 r.  w ramach projektu „Wbrew Wszystkiemu” odbyły się 2 godzinne warsztaty Scrabble dla ostródzkiej młodzieży, które poprowadziło Ostródzkie Stowarzyszenie Przyjaciół Scrabble Anagram. Młodzież podczas warsztatów miała możliwość dowiedzieć się arkanów tej gry od wielokrotnego mistrza Scrabble Grzegorza Koczkodon.

 

Więcej…
 

Halloweenowa charakteryzacja

poniedziałek, 31 października 2016 21:52
Drukuj PDF

 

Halloweenowa charakteryzacja- od dzis specjalisci!!!


W wielu miejscach na świecie dziś młodzież dorośli i dzieci przebrali się za nocne marki, potwory, zmory i straszydła by od napotkanych mieszkańców, bądź też domowników otrzymać garść cukierków i słodyczy. Także i my w en wieczór zapoznaliśmy się z jedną z tradycji Halloweenowych, a dokładnie z przebieraniem się za nocne straszydła. Młodziez na spotkaniu w ramach projektu „Alternatywa 2” finansowanego ze Środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego uczyła się charakteryzacji postaci. Jak się okazało to nie takie trudne, by z ładnej twarzy zrobić straszne, ale i zarazem wspaniałe dzieło sztuki! Spójrzcie tylko na zdjęcia, jak się napracowaliśmy.
 


Projekt Alternatywa 2 realizowany jest przez Stowarzyszenie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Obywatelskich przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Źródło: informacja własna

 

Warsztaty tańca HIP HOP z Beatą Kulgajuk

piątek, 28 października 2016 14:10
Drukuj PDF

 

W ubiegłą sobotę tj. 22 października w Centrum Użyteczności Publicznej odbyły się warsztaty tańca HIP HOP, które poprowadziła Beata Kulgajuk, instruktorka tańca ze Studia Tańca Warszawska 66 Dance Studio. Młodzież ostródzka pracowała z Beatą aż 4 godziny, które zaowocowały nie tylko pozytywną energią, falą dobrych emocji, ale także przygotowaniem aż 3 układów tanecznych.

Więcej…
 

WOLONTARIUSZ CZY FRAJER?

środa, 12 października 2016 11:00
Drukuj PDF
Read more
W piątek 7 października 2016r. w Centrum Użyteczności Publicznej w ramach projektu „Wbrew Wszystkiemu” odbyły się warsztaty dla młodzieży poświęcone tematowi wolontariatu. Spotkanie poprowadziła Sylwia Wyszyńska, animatorka i doradca w sektorze pozarządowym

 

Więcej…
 

Zróbmy małe wielkie COŚ dla MŁODZIEŻY

piątek, 09 września 2016 12:13
Drukuj PDF

Drogie organizacje pozarządowe i instytucje publiczne,
Zróbmy małe wielkie COŚ dla MŁODZIEŻY

 

Zachęcamy Was do włączenia się w działania aktywizujące młodzież z Ostródy i okolic. Zorganizujcie u siebie 5-dniowy "staż". Pokażcie, jak pracujecie, czym się zajmujecie i jak Wam można pomóc? "Staż" to tak naprawdę wolontariat w krótkiej dostosowanej do możliwości obu stron formie.

Więcej…
 

Targi Przedsiębiorczości wiejskiej – Festiwal „Miejsca z Duszą”

wtorek, 16 sierpnia 2016 18:46
Drukuj PDF

Targi Przedsiębiorczości Wiejskiej to wydarzenie poświęcone małym społecznościom, które w jednym miejscu i czasie przed szerokim gronem widzów zaprezentować mogą swoją miejscowość. Właśnie trwa rekrutacja podmiotów, które podczas Elbląskiego Święta Chleba będą promowały swoje miejscowości.

Więcej…
 

Zaproszenie do składania proponowanych zadań publicznych

czwartek, 11 sierpnia 2016 12:13
Drukuj PDF
W związku z rozpoczęciem prac nad projektem "Rocznego Programu Współpracy Powiatu Ostródzkiego z Organizacjami Pozarządowymi oraz Innymi Podmiotami Prowadzącymi Działalność Pożytku Publicznego Na Rok 2017" zapraszam Organizacje Pozarządowe i Podmioty wymienione w art.3, ust.3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2016r. poz.239 ze zm.) do składnia proponowanych zadań publicznych.
Więcej…
 

Trzeci otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w 2016 r

czwartek, 11 sierpnia 2016 12:08
Drukuj PDF
Zarząd Powiatu w Ostródzie ogłasza trzeci otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w 2016 r. z zakresu: Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego, Zwiększenie aktywności mieszkańców powiatu ostródzkiego.
Więcej…
 

Wybrani na testerów gry terenowej

piątek, 15 lipca 2016 09:37
Drukuj PDF

 

Ostródzka młodzież spośród wielu innych kandydatów została wybrana do testowania gry terenowej w Starych Jabłonkach

 

W ostatnim czasie Stowarzyszenie Wieś Jabłkowych Smaków na potrzeby rozwoju swojej miejscowości Stare Jabłonki stworzyło grę terenową. W najbliższym czasie Hotel ANDERS będzie oferował ją swoim gościom hotelowym jako nowa atrakcja turystyczna. Zanim jednak gra trafi dla turystów, musiała zostać przetestowana. Ten zaszczyt spotkał ostródzką młodzież, uczestników projektu „Alternatywa 2” finansowanego ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Testowanie gry było nie tylko dobrą zabawą, ale także wyzwaniem. Młodzi ludzie zobowiązani byli zwrócić szczególna uwagę na przebieg całej gry, zadania, czas, trasę. Na zakończenie przekazali swoje spostrzeżenia i uwagi prowadzącym grę. Na chwile obecną trwają prace nad ulepszeniem gry, by już wkrótce gra została rozpowszechniona!

 

Dziękujemy Testerom za cenne wskazówki!!!

 

Projekt Alternatywa 2 realizowany jest przez Stowarzyszenie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Obywatelskich przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Źródło: informacja własna

 

TOPPO 2016 - startujemy (!!)

piątek, 03 czerwca 2016 11:00
Drukuj PDF
Ruszyła rekrutacja na X-te jubileuszowe Targi Organizacji Pozarządowych Powiatu Ostródzkiego TOPPO 2016. Impreza odbędzie się w niedzielę 19 czerwca 2016 r. na bulwarze jeziora Drwęckiego w Ostródzie. Wystawcy, tj. organizacje pozarządowe, grupy nieformalne i środowiska lokalne z terenu powiatu ostródzkiego zaprezentują swoją działalność. Będą pokazy, konkursy, zabawy i animacje dla dzieci i wiele innych atrakcji. Przyjmowanie zgłoszeń od wystawców trwa do 13 czerwca.
Więcej…
 

Konferencja Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gala Konkursu „Godni Naśladowania” – XIII edycja

poniedziałek, 23 maja 2016 13:22
Drukuj PDF

Już 6 czerwca (poniedziałek) o godz. 11.00 odbędzie się doroczna konferencja Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Gala XIII już edycji konkursu "Godni Naśladowania

Więcej…
 

I Jarmark Regionalny w Miłomłynie

piątek, 20 maja 2016 08:15
Drukuj PDF
Read more

Serdecznie zapraszamy na I Jarmark Regionalny w Miłomłynie w dniu 11 czerwca 2016 w godzinach 9.00-15.00

 


Więcej…
 

NIE ZWLEKAJ ! STYPENDIUM „RÓWNE SZANSE” CZEKA

piątek, 13 maja 2016 09:55
Drukuj PDF
JUŻ OD 1 CZERWCA MOŻESZ ZŁOŻYĆ WNIOSEK STYPENDIALNY ON-LINE:  www.e-stypendysta.frrl.org.pl. Rekrutacja trwa od 1 czerwca do 31 lipca. Z Funduszu Stypendialnego mogą skorzystać uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci mieszkający na obszarze Gmin: Łukta, Morąg, Ostróda, Miłomłyn, Gietrzwałd i Dąbrówno.
Więcej…
 

TOPPO 2016 --- 19 czerwiec 2016 (niedziela)

czwartek, 12 maja 2016 06:06
Drukuj PDF

Uprzejmie informujemy, że na posiedzeniu Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Ostródzkiego ustalono termin i zarys programu tegorocznych DZIESIĄTYCH jubileuszowych Targów Organizacji Pozarządowych. Rozpoczęto pracę nad organizacją i przygotowaniem szczegółów. Targi odbędą się w Ostródzie nad Jeziorem Drwęckim w godzinach 12.00-17.00. Organizatorami są ROPPO, OROP oraz CWOP.

Więcej…
 

Portal ngo.pl zaprasza na webinarium o nowelizacji ustawy Prawo o stowarzyszeniach. Skorzystaj!

wtorek, 10 maja 2016 20:07
Drukuj PDF

Niedługo wejdzie w życie nowelizacja stowarzyszeń. W wyniku zmian już 7 (a nie 15) osób będzie mogło założyć stowarzyszenie. To znacząca zmiana - a jakie będą inne, jak powinny przygotować się do nich stowarzyszenia? Zapraszamy na bezpłatne webinarium dla doradców organizacji oraz pracowników administracji, które odbędzie się 12 maja 2016 r.

Więcej…
 

Kurs przewodników turystycznych

poniedziałek, 18 kwietnia 2016 10:09
Drukuj PDF
Zachodniomazurskie Stowarzyszenie Przewodników ogłasza nabór na kurs umożliwiający pracę w charakterze Przewodnika Turystycznego oraz pilota Wycieczek Turystycznych. Kurs będzie trwał od jesieni 2016 do wiosny 2018 z przerwą na wakacje, wykłady i warsztaty -w terminach wygodnych dla kursantów. Zapisy przyjmowane są do 30 czerwca 2016 r.
Więcej…
 

Gmina Łukta. Otwarty konkurs ofert

wtorek, 12 kwietnia 2016 12:37
Drukuj PDF
Wójt Gminy Łukta ogłasza otwarty konkurs ofert na realziację zadań publicznych w roku 2016 z zakresu: pomocy dla ubogich, rozwóju kultury fizycznej, sportu i rekreacji wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, rozwoju turystyki, wspierania działań lokalnych i aktywizacji społeczności wiejskiej, rozwoju sektora obywatleskiego. Termin składania ofert upływa 22 kwietnia do godziny 10.00.

Więcej…
 


Strona 1 z 11

Newsletter CWOP

Szukaj

Reklama
Reklama
Reklama
BIURO CWOP
14-100 Ostróda, ul. Jana III Sobieskiego 9, pok. 116
tel., faks 89 642 11 28
www.cwop.org.pl, cwop@cwop.org.pl

SIEDZIBA STOWARZYSZENIA
Stowarzyszenie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych
i Inicjatyw Obywatelskich

14-300 Morąg, ul. Kujawska 5/26
NIP 741-21-23-655