Organizacje Pożytku Publicznego

Home

Kto jak nie MY

poniedziałek, 13 listopada 2017 11:55
Drukuj PDF

Od 2013 roku Stowarzyszenie CWOP adresuje swoje działania do ostródzkiej młodzieży. Wyszukuje granty, tworzy inicjatywy ukierunkowane na aktywizację lokalnego młodego pokolenia, umożliwiające rozwój oraz tzw. "wyszumienie się" nastolatkom. Najpierw Świetlica Środowiskowa w Budynku Dworca PKP, później Centrum Młodzieżowe w CUP, teraz Ostródzkie Centrum Aktywności Młodzieżowej również w budynku CUP.

 

Maj 2017 przyniósł kolejne przedsięwzięcie pod nazwą "Kto jak nie My" współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmiński-Mazurskiego. Projekt ten daje młodzieży bardzo dużą przestrzeń do wyrażania siebie. Od luźnych zajęć, , poprzez warsztaty recyclingu, po zajęcia obywatelskości i akcje społeczne. Ostatnie tygodnie ciężkiej pracy rękodzielniczej przyniosły pięknie wykonane przez sama młodzież meble z opon. Naprawdę jest się czym pochwalić. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta nie oszczędzały energii by stworzyć takie cuda. Etapy i efekty pracy można oglądać na załączonych zdjęciach.

 

Młodzież biorąca udział w projekcie ma również za zadanie przeprowadzenie akcji społecznych. Jedną z nich wymyślili sami. Akcja pt. "Uśmiechnij się Ostródo!" odbyła się w minioną niedzielę 18 listopada 2017r. Nastolatkowie wraz z opiekunami przebrali się w kolorowe stroje, przygotowali mnóstwo balonów wypełnionych helem, które później rozdawali podczas spaceru przez Ostródę napotkanym dzieciom, dorosłym oraz osobom starszym. Celem akcji było podarowanie uśmiechu mieszkańcom Ostródy w to jedno niedzielne jesienne popołudnie. Kolorowe fotografie poniżej mówią same za siebie. Jak niewiele potrzeba do uśmiechu, prawda?

 

 


 

Choć rok się powoli kończy, nasza młodzież aktywnie działa: już 2 grudnia jako wolontariusze wezmą udział w akcji społecznej organizowanej przez Stowarzyszenie na Rzecz Jakości Opieki Medycznej.

 

źródło: informacja własna

Reklama
Reklama
BIURO CWOP
14-100 Ostróda, ul. Jana III Sobieskiego 9, pok. 116
tel., faks 89 642 11 28
www.cwop.org.pl, cwop@cwop.org.pl

SIEDZIBA STOWARZYSZENIA
Stowarzyszenie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych
i Inicjatyw Obywatelskich

14-300 Morąg, ul. Kujawska 5/26
NIP 741-21-23-655